Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Lesní pedagogika 

Lesní pedagogika (www.lesnipedagogika.cz) je zážitkový program v lese, o lese a s lesníkem.

Cílem programu je napomoci dětem při vytváření osobního vztahu k přírodě a lesu, k užitkům lesa a lidské práci. Program seznamuje s tím, proč a jak se v lese hospodaří a představuje dřevo jako tradiční obnovitelný materiál, který provází lidstvo od nepaměti. Nabídku programů s čistě lesní tématikou doplňujeme o program myslivecký, rybářský a zahradnický.

Zaměřujeme se na práci s dětskými kolektivy, ale také na širokou veřejnost. S pomocí nejrůznějších aktivit a her prožijete les všemi smysly, seznámíte se s jeho obyvateli, zažijete lesníkův den a zakusíte jak chutná „dřevěný chleba“. Programy zaštiťují naši zaměstnanci, kteří absolvovali certifikovaný kurz lesní pedagogiky, ale především jsou to profesionální lesníci, myslivci a rybáři, kteří sdělují autentický příběh, který sami žijí. Lesní pedagogiku provádíme v okolí Kostelce nad Černými lesy na lesním majetku České zemědělské univerzity. Les je dobře dostupný pro autobus či MHD. Obvyklá délka trvání programu je 2 – 4 hodiny. Z okruhu možných témat dokážeme program přizpůsobit přesně Vašim potřebám.

V souvislosti s programem můžeme nabídnout také pohoštění či oběd v lese nebo v jídelně na černokosteleckém zámku.

Více informací vám poskytne referent hlavní činnosti a koordinátor lesní pedagogiky Ing. Tereza Dudová (e-mail: dudovat@lesy.czu.cz; mobil: +420 777 298 193)